• مشهد-جاده شاندیز-ویرانی 9-شرکت ذوب فلزات یاراب مشهد
  • +98-051-24372280
  • info@yarabco.com

تاریخچه

تاریخچه

جناب آقای کریم حسین زاده موسس گروه صنعتی ذوب فلزات یاراب مشهد فعالیت خود را از سال 1342 در یک کارگاه 500 متری آغاز نمود.
فعالیت کارگاه در ابتدا با طراحی و ساخت انواع مدل های قطعات صنعتی(قالبسازی صنعت ریخته گری) و انواع قطعات حساس مورد نیاز صنعت خودرو و صنایع دیگر آغاز شد.
تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، بررسی های صورت گرفته نشان از آن داشت که تولید شیرهای صنعتی مورد نیاز آبرسانی کشور ، مانند بسیاری کالاهای دیگر ، وابسته به سازندگان غیر ایرانی بوده و از خارج وارد می شد. بعد از آن در دوران جنگ تحمیلی و اعمال تحریم های غرب، با جهت گیری سیاست کاهش وابستگی کشور و لزوم گسترش شبکه آبرسانی ، موسس این گروه صنعتی نیز در سال 1352 تصمیم گرفت با بازگشت به مشهد و تاسیس تاسیس واحد ریخته گری با کوره های دوار گازوئیلی برای تولید قطعات چدنی با مدل های ساخته شده و با توجه به تجارب کسب شده در رابطه با مدلسازی ، ریخته گری و ماشین کاری قطعات و افزایش تجهیزات، هدف گذاری بلند مدت خود را بر تولید شیرهای صنعتی مورد نیاز صنعت آب و فاضلاب تنظیم و وارد عرصه این صنعت مهم گردید.

از آنجایی که طبق قانون ، کلیه واحدهای صنفی که از کارگاه به کارخانه تبدیل می شوند ، می بایست خارج از محدوده شهرهای بزرگ فعالیت کنند، از سال 1361 با انتقال کارگاه به جاده شاندیز و توسعه آن با افزایش کوره های ریخته گری و دستگاههای ماشین کاری فعالیت خود را افزایش و کارخانه را بنیان نهاد.
پس از تلاشهای فراوان و گرفتن مجوزهای لازم بالاخره در سال 1363 موفق به ثبت کارخانه با نام شرکت ذوب فلزات استاندارد نمود و ضمن افزایش سرمایه و ماشین آلات و وسعت کارخانه فعالیت شرکت نیز افزایش و وسعت یافت.

در سال 1372 با افزایش ظرفیت تولیدات و ظرفیت ، و افزایش وسعت کارخانه به بیش از30000متر مربع ، پروانه بهره برداری خود را به سالانه بیش از950تن و تنوع شیرآلات تا سایز 20اینچ رساند . و با شرکت در نمایشگاههای مختلف صنعت آب و فاضلاب تهران سعی در افزایش شناخت و ارائه محصولات و خدمات خود به این رسته و صنایع وابسته نمود.

در سال 1380 مدیر عامل شرکت در گام بعدی، با توجه به افزایش روز افزون اهمیت استفاده بهینه ازآب و کاهش منابع سطحی و زیرسطحی این نعمت بزرگ خدادادی به جهت حمایت از این امر و همچنین تداخل نام ثبت شده شرکت با نام موسسه استاندارد ملی ایران و به استناد نامه شماره 4277/ن32 مورخ 10/02/1380 صادره از اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری ، نام یاراب را جهت تولیدات خود برگزید که ضمن استفاده از پیشوند یار(به معنای همراه و حامی) صنعت آب ،در تلفظ لاتین ناخودآگاه یارب نیز خوانده میشود که به نشانه شُکر از آب این نعمت بزرگ خدادادی می باشد. با تغییر نام شرکت به ذوب فلزات یاراب مشهد مدیریت مجموعه عزم راسخ شرکت را برای همکاری با صنعت آب و فاضلاب و همچنین کشاورزی نشان داد و ضمن ایجاد ارتباط با شرکت های صاحب نام صنعت شیرسازی دنیا و کسب تجارب و فن آوری آنان، ساخت شیرآلات را با کیفیت بالا و برابر با استانداردهای بین المللی ادامه و افزایش داد و به سالانه بیش از 3000 تن در سال رساند.
این شرکت با تلاشهای فراوان و افزایش سطح کیفی و کنترلی و آزمایشگاهی خود محصولات ،در سال 1384 موفق به دریافت اولین مجوز پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران جهت تولید شیرآلات صنعتی که در آن زمان بصورت تشویقی ارائه می گردید ،شد .

در سال 1386 با تغییرات در سیستم مدیریت کیفیت و بهره وری موفق به دریافت گواهینامه ایزو 9001 گردید. و در سال 1391 با توجه به سطح کیفی محصولات و سابقه بالای فعالیت خود در صنعت آب و داشتن مجوز استاندارد ملی ایران ، موفق یه دریافت مجوز عرضه محصولات خود در سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گردید.


صنایع ذوب فلزات یاراب مشهد با بهره گیری بیش از50 سال سابقه تولید انواع شیرآلات و اتصالات چدنی تاسایز 400 میلیمتر و فشار 25 اتمسفر و ریخته گری قطعات چدنی و فولادی و عرضه، فروش و خدمات فروش درایران و صادرات به کشورهای همجوار با ظرفیت تولید سالیانه بیش از 120000 عدد انواع محصولات در حال فعالیت و در طی این مدت در بخشهای مختلف صنایع غذائی وشیمیائی، نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع وابسته ، تاسیسات و نیروگاهی ، آب و فاضلاب و طرحهای آبرسانی شهری و روستائی، طرحهای آبیاری تحت فشار کشاورزی ، قطعه سازی و ... با عرضه محصولات خود، افتخار می نماید که همواره توانسته رضایت مشتریان را کسب نماید و امیدوار است که این راه ادامه و روز به روز افزایش یابد.

ریخته گری کلیه محصولات تولیدی توسط کوره های الکتریکی بروش القائی ،همچنین پوشش رنگ تمامی شیرآلات تولیدی از نوع پودری الکترو استاتیک کوره ای سراسری بوده که توسط کوره رنگ چند مرحله ای اتومات همراه با پیش گرمکن انجام می پذیرد. و کلیه متریالهای مورد استفاده در آنها از بهترین مواد اولیه قابل ارائه می باشد.
واحد کنترل کیفیت این شرکت با بهره برداری از تجهیزات آزمایشگاهی و با در اختیار داشتن کلیه تجهیزات مورد الزام مربوطه به استانداردهای محصولات، تیم بازرسی مستقر در کارخانه محصولات خود را طبق استانداردهای بین المللی DIN ,ANSI و ISO کنترل و تست نموده و آنها را با شماره سریال حک شده روی کالا جهت ضمانت تعویض 3 ساله و خدمات پس از فروش 15 ساله ارائه می نماید.